PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ;

Parmak izi Kontrollü Personel Devam Kontrol Sistemi
PDKS_Bio Çözümü 2 ana üründen oluşur. Parmak izi Okuyucu ve Yazılım.
Biometrik (Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yaygın olanı parmakizi tanıma sistemi personel kontrolü için ideal bir sistemdir.Her insanda farklı ve kendine has koda sahip parmak izleri sayesinde, kimin kim olduğunu tespit etmeniz çok kolay. İşe giriş çıkışlarda başkasının yerine kart basımını ortadan kaldıran bu sistem çoğu sektör için başarılı bir çözümdür.

PARMAKİZİ OKUYUCULAR
Parmakizi okuyucular kullanılacak ortama ve personelle göre özenle seçilmelidir. Her parmakizi okuyucusu her yerde kullanılmamalıdır.
10 Kullanıcılı küçük işletmelerden 10.000 kişinin çalıştığı dev fabrikalara kadar başarı ile uygulanan parmakizli pdks sistemi, uygun maliyeti ve kolay kurulumu ile en başarılı pdks çözümü seçilebilir.

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ
Teknolojinin gelişmesi tüm yaşam standartlarımızı değiştirdi, artık dünyanın her yerinden evimizi, işyerimizi IP kameralar  aracılığıyla  internetten izlenebililiyor, anında mesajlaşma programlarıyla dünyanın her hangi bir yeriyle yazışabiliyoruz. Bireysel konularda olduğu kadar çalışma koşulları da çok değişti, eskiden çalışanlar işe giriş ve çıkışlarını imza yada manyetik kart basma saatleriyle yaparlardı, günümüzde ise bilgisayar kontrollü: Personel devam takip sistemleri çeşitli gelişmiş ürünler eklendi kartlı, parmak izli, retina taramalı sistemlerle giriş – çıkış kontrolü yapılmakta, internet üzerinden bu bilgilere yetkili kişiler çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Tüm bu işlemler PDKS yazılımı  ve donanımı ile birlikte olmaktadır. Emi – Türk Elektronik in on yıldan beri geliştirdiği PDKS – SQL yazılımı platformu sayesinde personelinizin giriş – çıkış , puantaj, izin, devamsızlık, kesintiler, fazla mesailer gibi bilgilerini çok rahat kontrol edebilir, rapor alınabilir bu bilgileri tahakkuk işlemlerine aktarabilirsiniz. Personel devam takip sistemleri PDKS – SQL yazılımının en büyük özelliğin biri farkı ve karmaşık ( vardiyar, postalar, çalışma tanımları vb.) çalışma koşullarına sahip olan firmalara çok rahat bir şekilde uyum sağlaması ve kullanıldığı MS-SQL veri tabanı sayesinde güvenilir çalışmasıdır. Programı firma içerisinde yetkilendirme yaparak başka kullanıcılar kullanabilir veya internet özelliği sayesinde web üzerinden kontrol edebilirsiniz.