ALARM SİSTEMLERİ;

        Hırsızlık olaylarının artış gösterdiği günümüzde, güvenlik sistemleri kullanımı bir ihtiyaç haline gelmiş bulunmaktadır. Can ve mal güvenliğinizi sağlamak için satın almayı düşündüğünüz bir alarm sisteminin, kamera sisteminin veya yangın ihbar sisteminin size ne oranda güvenlik sağlayacağının belirlenmesi için güvenlik sistemi kurulacak yerin keşfinden başlanarak, montaj, eğitim ve teknik destek hizmetlerinin tamamının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Alarm Paneli : Bir güvenlik sistemi alarm paneliyle başlar. Alarm paneli, güvenlik sisteminin beynidir ve merkezi bilgisayar gibi çalışır. Kablolu ve kablosuz modelleri vardır. Evinizin belirli yerlerinden çeşitli dedektörler alarm paneline bağlanır. Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler. Alarm paneli de otomatik olarak alarm merkezini arayarak durumun rapor edilmesini sağlar.

Şifre Paneli : Alarm sistemi ile ilgili tüm işlemlerin yapılabileceği üründür. (Alarmın devreye alınması, devre dışı bırakılması, programlama, şifreleme vb.) LCD ve LED li modelleri mevcuttur.

Hareket Dedektörü : Isı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan dedektördür Dedektörler korunan mekanda herhangi bir hareket olduğu zaman algılama yaparak alarm bilgisini panele aktarır. Evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanan, hayvan algılamayan modelleri mevcuttur.

Manyetik Kontak : Kapı, sürgülü kapı, pencere gibi hareketli cisimlere takılan bir üründür. Takılan yerin izinsiz açılması yani iki kontagın birbirinden 3 cm uzaklasması durumunda alarm sistemini harekete geçiri

Panik Butonu : Acil durumlarda “manuel” olarak basılarak alarm verilir.Panık butonu kullanılması durumunda alarm merkezine direkt olarak sinyal gider.

Gaz Dedektörü : ALARM SISTEMI KURULU OLSUN YADA OLMASIN 24 SAAT Ortamdaki gaz kaçağını KONTROL EDER GAZ KACAGI ALGILAMASI DURUMUNDA alarm sistemini harekete geçirir. (Doğal gaz, LPG gibi yanmamış gazları)

Duman Dedektörü : ALARM SISTEMI KURULU OLSUN YADA OLMASIN 24 SAAT Ortamdaki duman yogunluğunu KONTROL EDER duman yoğunluğu ALGILAMASI DURUMUNDA alarm sistemini harekete geçirir.

Siren : Alarm anında yüksek bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyarır. Harici ve dahili modelleri bulunur. Harici modelinin mekanın dışına, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda, monte edilen yerden sökülmeye kalkılması, kapagının açılmaya kalkılması veya yapılacak baksa sobotaj sekıllerınde mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.

  

Beam Dedektör : Genellikle Fabrika kapalı alan, andrepo,, bahce sınırı, havaalanı veya bunun gibi kapı harici girişinde Haberdar olunmk ıstenen yerlerde kullanılır.
2,4.6.8 ışınlı olan 30 ile 1500 metre mesafelerde algılama yapan elektronık ışın yayarak bir telörgü görevi gören dedektörlerdir.

  

Karbonmonoksit Dedektörü : Gaz ve CO dedektörü Japon Figaro sensör eklentisi ile 70-db sinyal verebilmektedir. Süper kaliteli gaz dedektörü duman ve toksik gaz algıayabilmektedir

  

Su Basma Dedektörü : Mekanınızdaki Var olan Alarm Sisteminize takılan yada yeni alacağınız Alarm Sistemi ile birlikte takılan su basma dedektörü olası bir su baskınında algılama yapıp Alarm Sisteminin devreye girmesini sağlar.

  

Cam Kırılma Dedektörü : Cam kırılma dedektörü cam kırılması, cam kesilmesi, veya cama gelen darbelerde algılama yapıp alarm sisteminin devreye girmesini sağlar.

  

Pencere Bariyeri : Pencere kapı binası dışı gibi ortamlarda kullanılan dedektörlerdir. İki dedektör arasındaki ışınların kesilmesi durumunda algılama yapıp alarm sisteminin devreye girmesini dağlar